Ubezpieczenia turystyczne

Od czego nas chroni ubezpieczenie turystyczne?

Podróże kształcą, dają satysfakcję i powinny także poczucie bezpieczeństwa. Niestety sytuacja w wielu krajach jest ostatnio napięta i takie wyjazdy mogą nieść ryzyko. Jakie, oraz jak się przed nim uchronić?

Różne zdarzenia, wypadki i nieprzyjemne sytuacje można przewidzieć i zapewnić sobie na czas wyjazdu odpowiednio dobrane ubezpieczenie. O ile w przypadku wyjazdów zorganizowanych zwykle dba o to biuro podróży tak w przypadku wyjazdu na własną rękę warto pomyśleć o ubezpieczeniu indywidualnie. Należy tu brać przede wszystkim pod uwagę kierunek podróży, charakter wyjazdu i ryzyko.

Mądry Polak po szkodzie?

Ostatnio coraz częściej, na szczęście, myślimy przed, niż po. Planowanie i przygotowywanie wyjazdu pochłania czas, ale z roku na rok Polacy robią to lepiej. Chodzi tez o kwestie ubezpieczenia. Na urlopie może wydarzyć się wiele. Do pakietu ubezpieczeń należy dobrać jednak te zdarzenia, których prawdopodobieństwo wystąpienia jest największe. Głównie ubezpieczenie obejmuje koszty leczenia, transport medyczny, naprawa sprzętu, skradziony bagaż itp.

W pakiecie taniej

Towarzystwa ubezpieczeń posiadają najczęściej pakiety ubezpieczeń, z możliwością rozszerzenia ochrony. Na taki pakiet składa się zwykle ubezpieczenie NNW (związane z wypłatą odszkodowania za procentowy uszczerbek na zdrowiu, jeśli będziemy uczestnikiem wypadku), KLZ czyli ubezpieczenie związane z kosztami leczenia zagranicznego (wizyty u lekarza, pomoc medyczna, zakup środków opatrunkowych, lekarstw itp.) i assistance (dla ubezpieczonego i jego bliskich). Pakiety zawierają często opcje pokrycia kosztów akcji ratowniczych, poszukiwań ale i ubezpieczenie oc, sprzętu i bagażu czy w przypadku wyjazdów zorganizowanych – pokrycie kosztów związanych z rezygnacją z wyjazdu czy powrotu przed czasem.

W przypadku bardzo popularnych podróży związanych z uprawianiem sportów ekstremalnych konieczne zdawało by się jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia – standard nie pokryje kosztów związanych z ryzykiem spowodowanym lub wynikającym z takich sytuacji. Cena ubezpieczenia uzależniona jest od pakietu i zakresu ochrony. Im bardziej rozbudowane, tym koszt ubezpieczenia większy. W wyborze warto posiłkować się sprawdzona porównywarką cen ubezpieczeń turystycznych. Istnieje co najmniej kilka metod obniżenia ceny, z których warto korzystać (choćby polisa online, czy pakiety promocyjne).

Leave a Comment