Ubezpieczenia zdrowotne

Ubezpieczenie szkolne i mity z odszkodowaniem

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego w większości polskich szkól pojawiają się oferty ubezpieczenia szkolnego. Są to ubezpieczenia nieobowiązkowe, aczkolwiek tylko odsetek rodziców wybiera indywidualne ubezpieczania – znaczna część decyduje się na te z ofert przygotowanych dla szkoły. W tym roku w szkołach uczyć się będzie około 5 milionów uczniów. Według statystyk nieszczęśliwe wypadki trakcie roku szkolnego zdarzają się co 80 dziecku. Czy polisa z oferty dla szkół wystarczy? Jakie kwoty można uzyskać z ubezpieczalni?

Najwięcej wypadków odnotowuje się wśród Uczniów szkól podstawowych. Mają one miejsce zwykle w trakcie zajęć gimnastycznych, na korytarzach czy boiskach. Przeważnie są to zwichnięcia, złamania czy skręcenia. Takie schorzenia wymagają najczęściej kosztownego leczenia i rehabilitacji. Niestety tanie ubezpieczenia zawierane w szkole nie należą do zbyt wysokich.

Grupowe ubezpieczenia dedykowane szkołom są kuszące, bo opłata za rok wynosi zwykle kilkadziesiąt złotych. Ma to sens, bo niska cena pozwala na wykupienie polisy dla dziecka nawet przez mniej zamożnych rodziców. Takie ubezpieczenia nie mogą jednak zapewnić wysokiej sumy ubezpieczenia, czyli maksymalnej kwoty jaką będzie mógł wypłacić ubezpieczyciel za uszczerbek na zdrowiu ucznia. Przeważnie suma ta nie przekracza 10 000 zł za 100% uszczerbku, czyli zgon ubezpieczonego dziecka. Dlatego warto rozważyć propozycje zwiększenia sumy ubezpieczenia – szkoły zwykle maja takie dodatkowe propozycje dla rodziców. Warto poświęcić tez chwile na przeczytanie warunków ubezpieczenia (można również udać się do placówek Expander i poznać oferty ubezpieczycieli z opcją oszczędnościową).

Dla zapewnienia solidnej ochrony warto podpisać indywidualne ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków NNW. Zyskamy dzięki temu dodatkowe źródło do wypłaty roszczenia w przypadku wypadku. Tu ubezpieczyciele pozwalają dobierać zakres ochrony dopasowany do naszych potrzeb. Ceny zaczynają się od 30 zł rocznie, a często takie ubezpieczenie zapewnia faktyczna ochronę w nagłych sytuacjach. Prywatne NNW to wiele możliwości, w tym zwrot kosztów wizyt lekarskich, zabiegów, rehabilitacji czy wsparcia w przypadku poważnych chorób jakie mogą dotknąć dziecko, a nie chroni od tego polisa w szkole.

Leave a Comment